Share  
کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران

  کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران ؛ تلاشی است برای ایجاد جبهه ای متحد از تمام نیروهای مبارز ایرانی که خواهان سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی میباشند .
تنها شرط ورود به کنگره ؛ مخالفت قاطع ، صریح و بدور از ملاحظات و مماشات با حاکمیت فعلی ایران بوده که خط قرمز این تشکیلات نیز محسوب میگردد .
بنابراین ؛ کنگره ، اصرار بر دو اصل غیر قابل انکار برای اعلام حضور و اظهار وجود خواهد داشت :
- استقبال و پذیرش از تمامی نیروها و مبارزین با هر نوع گرایش و باور سیاسی در غالب سازمانها ، گروهها ، تشکل ها ، دسته جات و احزاب مخالف جمهوری اسلامی که خواستار سرنگونی آن و برقراری دموکراسی در ایران میباشند
- عدم تعیین نظام حکومتی برای آینده ی ایران و واگذاری این امر به تصمیم گیری ملت ایران در پناه انتخابات آزاد با حق حضور تمامی تفکرات و گرایشات سیاسی به پشتوانه ی امتیاز حقوق یکسان برای کلیه ی جریانات سیاسی
بنابر همین طرز تفکر ؛ اجماع تمامی نیروهای مبارز و آزادیخواه را در این تشکیلات ، میسر دانسته و همه گان را به آشتی ، ائتلاف ، همآوایی ، شکیبایی ، انعطاف و سخاوت ؛ دعوت مینمائیم .
جریان های چپ و سوسیالیست ها ؛ ملی گراها و مشروطه خواهان ، سلطنت طلبان و جمهوری خواهان ، مجاهدین ، اقلیت های قومی و نژادی ، طرفداران فدرالیسم و خود مختاری ، مذهبیون و لائیک ها ، جنبش ها و حرکت ها ، و... همه و همه در کنار هم ، در یک جبهه و با تمام قوا و امکانات صف آرایی کرده و قوی ترین و محکمترین تشکیلات حقوقی اپوزیسیون ایرانی را در تبعید ایجاد میکنیم .
مؤسسین ، مدیران و راه اندازان کنگره ؛ هیچگونه ادعای مالکیت یا رهبری نداشته و تمام آنچه را که حق پایمال شده ی خود میدانند در فردای آزاد ایران مطالبه خواهند نمود .

عضویت در کنگره ، از بحث برانگیز ترین عناوین برنامه ریزی ستادی تشکیلات ما میباشد .
از یک طرف میبایست هیچگونه محدودیت ، مرزبندی یا استثنا قائل نشد و شرایط را برای ورد همگان مهیا نمود و از طرف دیگر بدلیل تلاش برای ایجاد تشکیلاتی حقوقی ، واقعی ، سالم و بی طرف لازم است که محدودیت ، مرزبندی و استثنائاتی را مد نظر داشته باشیم .
برای حل این مشکل ؛ بهتر دیدیم تعاریف مختلف و موازی اما هم ارزش برای اعضای کنگره بکار ببریم و در یک تقسیم بندی موضوعی ؛ عضوگیری کنگره را سازماندهی کنیم ...

1- اعضاء رسمی کنگره
این اشخاص با مشخصات و هویت واقعی و حقیقی خود ؛ اقشار وگروه های مختلفی از جامعه ی ایرانی را نمایندگی میکنند و علاوه بر توانمندی در حوزه ی مربوطه ؛ امکان حضور مستمر در جلسات کنگره را داشته و تمام وقت ، انرژی و انگیزه ی خود را صرف اهداف و برنامه های کنگره خواهند نمود . این افراد میبایست به محض پذیرش بعنوان عضو رسمی کنگره از مسئولیت های حزبی و سازمانی قبلی خود کناره گیری نمایند . نمونه هایی از لایه های مختلفی که اعضاء رسمی ؛ نمایندگی خواهند نمود به شرح زیر است :
- احزاب ، گروه ها ، دسته جات و تشکل های سیاسی
- سازمانها و نهاد های حقوق بشری ، فرهنگی و اجتماعی
- جنبش های مردمی همچون : دانشجویی ، کارگری ، زنان و ...
- اقلیت های دینی و مذهبی
- قومیت ها و ملیت ها ی مختلف ایرانی
- صاحبان ، کارشناسان و متخصصین حِرَف و مشاغل ، همچون : پزشکان ، مهندسین ، وکلا ، اساتید دانشگاهها ، معلمان و ...
- جامعه ی هنری و ادبی
- جامعه ی ورزشی
- نیروهای نظامی و انتظامی ، همچون : ارتش ، پلیس و ...
- روزنامه نگاران و ارباب جراید
- زندانیان و جانباختگان سیاسی
- پناهجویان ، پناهنگان و مهاجرین
و ...

2- اعضاء افتخاری کنگره
ایشان افرادی هستند که با توجه به ضوابط و قواعد کنگره ، امکان عضویت رسمی در کنگره را نداشته و بصورت میهمان یا عضو افتخاری محسوب میشوند . افراد زیر 18 سال ، ایرانیان داخل کشور و افرادی که بنابه دلایل امنیتی از حضور یا معرفی خود معذورند ؛ و همه ی اعضای شبکه ی اجتماعی فیس بوک کنگره ، بعنوان خاستگاه اولیه ی آن که امکان حضور مستمر و فعالیت مستقیم در کنگره را ندارند ...

3- نمایندگان کنگره
اعضای اصلیی که در شهرها و کشورهای مختلف دنیا ، کنگره را نمایندگی کرده و به اطلاع رسانی ، جلب حمایت ، تبلیغات و سازماندهی خواهند پرداخت ...

کنگره در زمان مقتضی و از پیش تعیین شده ؛ پس از انتخاب سخنگو ، راه اندازی واحدهای اولیه ی ستادی و اجرایی ، مشخص نمودن اعضای رسمی و نمایندگی ها و سرآخر ؛ تعریف مکان گردهم آیی اولین جلسه ی رسمی خود را تشکیل خواهد داد .
در این جلسه علاوه بر اعضای رسمی ، هیئت مدیره و پرسنل ستادی ، نمایندگان دفاتر حافظ منافع در اقصی نقاط جهان ؛ اعضای افتخاری و غیر رسمی کنگره بر حسب صلاحدید و امکانات شان نیز حضور بهم خواهند رساند .
همچنین میهمانانی از شخصیت های معروف ، مشهور و محبوب بین المللی در عرصه های سیاسی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و علمی حضور خواهند داشت . این میهمانان بنا به اظهار تمایل شخصی خود یا دعوت رسمی کنگره در این جلسه شرکت خواهند جست .
و قطعا" به جهت اطلاع رسانی هر چه وسیعتر و کاملتر این رویداد منحصر بفرد ، حضور تمامی رسانه ها و نمایندگان جراید و خبرنگاران جهت پوشش خبری و تهیه ی گزارش بلامانع خواهد بود .
اولین جلسه ی کنگره ی در تبعید ایرانیان ؛ اعلام وجود حقوقی خود را بهمراه داشته و بعنوان یک حرکت نمادین و سمبلیک جلسه ی رسمی و علنی خود را با هدف تعیین هیئت رئیسه و اعلام برنامه های زمانبندی شده ی نشست ها و همچنین تشریح اهداف و مواضع ، رسمیت خواهد بخشید .
مسلّما" کنگره با تشکیل این جلسه ، نقطه عطفی در تاریخ مبارزاتی ملت ایران در برابر استبداد را رقم خواهد زد و شمارش معکوس برای براندازی رژیم نامشروع و فاسد جمهوری اسلامی را آغاز خواهد نمود .

http://rahaaeetv.com
http://iraniancongress.blogspot.com   بازگشت به صفحه قبل