Share  
balatarin
 
  وضعيت گروگان و گروگانگير در اجلاس تهران!

بابک داد

اجلاس؛ فرصتي براي گروگان و گروگانگير!
مردم هر كاري در طول اجلاس تهران بكنند، حق دارند. مانند اهالي يك خانه ايم كه توسط يك ناپدري مست و چاقوكش به گروگان گرفته شده ايم. اين ناپدري تا به حال چندين گروگان بيگناه از ما را كشته و حالا تيغ بر گلوي گروگانها گذاشته و مي گويد:"مهمانان محترمي دارم! نفس تان در نيايد تا آبروداري كنم!!" در ميان مهمانان ناپدري، آدمهاي مهمي مي آيند كه شايد اگر بدانند در زيرزمين همين خانه، گروگانها را سلاخي مي كنند، كاري بكنند. آيا اين فرصت طلايي، بهترين زمان براي فريادكشيدن و دادخواهي گروگانها و نجات از دست اين زنگي مست نيست؟!
اجلاس؛ آبروداري اسلامي!
از ديد مقامات نظام «آبروداري اسلامي» فقط با ريخت و پاش ميلياردي براي بيگانگان ميسر مي شود و واژه هايي مثل عدالت و برابري و رفاه مردم مستضعف و فقير، فقط براي سخنراني هاي انتخاباتي و خطابه هاي رهبر فرزانه لازم است! دولت براي برگزاري «آبرومندانه و آرام» اجلاس غيرمتعهدها در تهران، هزينه هاي نجومي و تعطيلي پنج روزه و پر خسارت تهران تدارك ديده است. آبروداري اسلامي است ديگر!!
سایت محافظه‌کار «دي نيوز» روز دوشنبه (۱۶ امرداد) نوشت مسئولان برگزار کننده این اجلاس با هدف «حفظ آبروی» نظام ۲۰۰ خودروی بنز فوق لوکس به ارزش تفریبی ۵۰ میلیارد تومان خریداری کرده‌اند. همچنين معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی هزینه حضور «هفت هزار مهمان» اجلاس سران عدم تعهد در تهران در زمینه اسکان٬ گردشگری و سایر خدمات مربوط به این حوزه را بیش از ۵۰ میلیون دلار اعلام کرد
زاكاني نماینده اصولگراي تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری اجلاس عدم تعهد، قطعاً پاسخی به تمام بافته‌های نظام سلطه در راستای ایجاد انزوا و محدودیت برای ایران بوده و این طرح انزوا را با شکستی کامل مواجه می‌کند.
حجت الاسلام احمد خاتمی امام جمعه تهران هم گفت: ""همان فتنه‌گرانی که در سال ۸۸ فرصت سوزی کردند و طلایی‌ترین فرصت‌ها را برای نظام اسلامی تباه ساختند، در پی آن هستند که فرصت اجلاسیه سران غیر متعهد‌ها را نیز بسوزانند. شما اگر با مبانی نظام اسلامی هم همراه نیستید، چرا با ایران اسلامی مخالفت می‌کنید و منافع ایران اسلامی را می‌سوزانید؟ بگذارید این اجلاس بدون مسئله و حاشیه به نفع ایران اسلامی رقم بخورد."
اين چه «جنبش مُرده اي» است كه با گرفتگي يك رگ قلب، تمام اخبار اجلاس پرهزينه غيرمتعهدها را به گوشه اي راند و دوباره اراده مردم را به تيتر اول خبرها كشاند و اركان حكومت را به لرزه در آورد؟! احمد خاتمي امام جمعه تهران با عجزي آشكار از مردم خواهش كرد تا بگذارند اجلاس تهران بدون مسئله و حاشيه برگزار شود و "فرصت نظام" را نسوزانند!! وحشت و عجز را در سخنان احمد خاتمي و تقلاي سربازان سايبري ناديده نگيريم. قدرت بي انتها و پيروزي از آن "مردم" است و مردم بي شمارند.
به هر روي، در زمان برگزاري اجلاس، فرصت فرياد و دادخواهي مردمي كه گروگان يك حكومت هستند، فراهم است. ترديد نكنيد بعد از مهماني، ناپدري گروگانگير با تيغ تيز تري به سراغ گروگانهاي بي پناه خواهد آمد. و آنگاه شايد قرباني بعدي من و تو باشيم!