Share  
balatarin
 
  معناي اقتصاد مقاومتي هم معلوم شد: «بازگشت به كوپن»!

بابک داد

همين چندي قبل رهبر گفت كشورهاي غربي مانند يك "اتوبوس در برف" گير كرده اند و اين فقط نظام اسلامي است كه مانند "كوهنوردي تيزپا" با اقتدار به سمت قله هاي موفقيت پيش مي رود! آيت الله خامنه اي "ناتوان از اداره كردن يك نانوايي كوچك" بلافاصله نسخه «اقتصاد مقاومتي» را به مسئولان تجويز نمود! پيرو دستور رهبري، دولت و مجلس طرح بازگشت به دوران «كوپني» و توزيع كالا از طريق كالابرگ را در دست بررسي و تصويب دارند! اين طرح هم اكنون مراحل نهايي را در مجلس مي گذراند.
بر اساس خبرها معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید: "مطالعاتی برای کوپنی کردن برخی اقلام در سازمان بسیج اقتصادی در حال انجام است."
به گزارش سايت محافظه كار جهان نيوز، کوپن به اقتصاد ایران بازمی‌گردد اما این بار در قالب «کارت الکترونیک». کمیسیون اقتصادی مجلس طرحی را در دست تدوین دارد که در صورت تصویب نهایی منجر به سهميه‌بندی کالاهای مصرفی و عرضه آنها از طریق کارت الکترونیک می‌شود.
این برنامه که در قالب طرح 9 ماده‌ای رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برای اقتصاد مقاومتی است، در حال حاضر در مرکز پژوهش‌های مجلس در دست بررسی و قرار است هفته آینده نیز با دو فوریت در صحن مجلس به را‌گیری گذاشته شود