Share  
balatarin
 
  خبر داريد؟ شش ميليارد دلار ديگر هم پريد!

بابک داد

در كمال ناباوري اعلام شد كه آمريكا قصد دارد شش ميليارد دلار از جيب مردم ايران به خانواده قربانيان 11 سپتامبر پرداخت كند! يك قاضي آمريكايي، رهبر ايران و حزب الله لبنان را «مسئول تدارك و كمك» به القاعده براي حمله به برجهاي مركز تجارت جهاني در سال 2001 دانسته است. حالا چون اموال بن لادن بعد از مرگش در دسترس دولت آمريكا نيست، اين قاضي دستور داده شش ميليارد دلار غرامت را از «اموال بلوكه شده ايران در آمريكا» بردارند و به خانواده قربانيان پرداخت كنند!
راديوفردا به نقل از روزنامه «دیلی نیوز نيويورك» نوشته جرج دَنیلز قاضی فدرال آمریکا، با صدور اين حکم اظهار داشت که حمله یازده سپتامبر کار القاعده به تنهایی نبود و علاوه بر طالبان، علی خامنه‌ای رهبر ایران و دست‌نشاندگانش در حزب‌الله لبنان نیز برای تدارک این حمله کمک کرده اند. و به دلیل آن که اسامه بن لادن رهبر القاعده در شرایطی کشته شد که دسترسی به دارایی‌های خانوادگی خود نداشت و طالبان نیز در حالت جنگ با آمریکا قرار دارد لذا تیم حقوقی بازماندگان یازده سپتامبر، دارایی‌های ایران در خارج از کشور را هدف قرار می دهد!
به نظرم اين حكم ناعادلانه است كه غرامت به اين سنگيني از جيب دارايي مردم ايران پرداخت شود. آن هم به خاطر حمايت رهبر نامشروع حكومت ايران از القاعده! و ما به عنوان ايرانياني كه بايد همزمان با دشمن خانگي بجنگيم، نبايد در برابر سوء استفاده زشت آمريكا از وضعيت دارايي مردم ايران كه نزد دولت آمريكا بلوكه است، سكوت كنيم.
اين خيلي ناعادلانه و غيرمنطقي است كه به خاطر نبودن متهم اصلي [بن لادن]، تمامي غرامت از ديگري و آن هم از بيت المال مردم آن كشور گرفته شود. يادمان باشد درباره دارايي ايران سخن مي گوييم نه رهبر ايران. مقامات آمريكايي كه در هر پيام نوروزي و هر مناسبت، از حقوق مردم ايران سخن مي گويند و بارها حساب مردم ايران را از حساب حكومت ديكتاتوري جمهوري اسلامي جدا مي كنند، بايد اين باور خود را در عمل نشان بدهند و غرامت رفتارهاي رهبران جمهوري اسلامي را از كيسه دارايي مردم ايران نخواهند. چنين سوء استفاده اي از دارايي اين مردم مصيب زده پذيرفتني نيست. اگر دولت آمريكا صداقت داشته باشد، بايد از اقامت هزاران تن از اعضاي خانواده و فرزندان مقامات جمهوري اسلامي كه تابعيت دوگانه دارند و در آمريكا تحصيل و زندگي مي كنند، جلوگيري كند. اگر آمريكا صداقت داشته باشد بايد نسبت به جلب و محاكمه شخص رهبر ايران و مقاماتي كه مدعي است در حمله يازده سپتامبر ياور و حامي القاعده بوده اند، اقدام كند.
به نظرم در اين شرايط بايد دولت آمريكا را متوجه نارضايتي ايرانيان از اين حكم ناعادلانه بكنيم. با روشهاي مدني و البته با قاطعيت به مقامات آمريكايي بفهمانيم كه حساب جرايم رهبران نامشروع ايران را نبايد با دارايي مردم ايران تسويه كند. سكوت در اين مورد هيچ توجيهي ندارد و لازم است به سهم خود خبررساني كنيم.
منبع : iranmirror.com