Share  
balatarin
 
  به کمپین رهایی موسوی و کروبی می‌پیوندیم

۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی

بیش از ۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی طی بیانیه‌ای خواستار پایان دادن به حصر موسوی، کروبی و رهنورد شدند. آن‌ها از احمد شهید خواستند تا برای رفع حصر این افراد تلاش کند و از همگان دعوت کرده‌اند تا به "کمپین رهایی" بپیوندند. «اکنون ایران، اوین است و اوین، ایران و زندان‌های ایران در هر گوشه‌ای از این سرزمین از خراسان تا آذربایجان، از کردستان تا خوزستان و … هر یک نمادهایی از این مبارزه سراسری را در خود گرفته‌اند» این بخشی از بیانیه بیش از ۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی است.این افراد در بیانیه خود، که به مناسبت یک ساله شدن حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی منتشر شده، خواهان رفع حصر این سه نفر و آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی شده‌اند.
امضاکنندگان بیانیه بار دیگر بر اعمال تقلب در انتخابات سال ۸۸ تاکید کرده و حاکمان کنونی ایران را "متقلب و دروغگو" نامیده‌اند. این افراد همچنین دولت کنونی را "دولتی نالایق" دانسته‌اند که «وضعیت زندگی روزمره مردم و سرنوشت کشور را در لبه پرتگاه و سقوط قرار داده‌است».

نویسندگان بیانیه از "کمپین رهایی" یاد کرده‌اند که به گفته‌ی آنان به طور خودجوش در اعتراض به حبس خانگی موسوی، کروبی و رهنورد تشکیل شده است. آن‌ها اعلام کرده‌اند که به این کمپین می‌پیوندند و از همگان نیز خواسته‌اند تا «با اعتراضات و ابتکارات خود و با هر شکل ممکن صدای مظلومیت زندانیان سیاسی ایران از هر فکر و عقیده‌ای که هستند و مخصوصا سه سرو سبز مقاوم در حصر غیرقانونی را به گوش جهانیان برسانند».

در این بیانیه همچنین از احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل درخواست شده تا برای پایان دادن به حصر غیرقانونی موسوی، کروبی و رهنورد و نیز رسیدگی به وضعیت تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی تلاش کند. در ادامه این بیانیه آمده است: «بازداشت غیر قانونی افراد و نگهداری در مکان‌های نامشخص در عرف سیاسی و حقوقی چیزی جز آدم ربایی محسوب نمی‌شود».

عبدالعلی بازرگان، علی افشاری، یوسفی اشکوری، فاطمه حقیقت‌جو، رضا علیجانی و مجتبی واحدی از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.